Novinky

Třeboňská letní setkávání

11. ročník

 

Termín a místo konání projektu: Třeboň, 15. – 20. 8. 2023

 

Jedenáctý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 15. -20. srpna 2023.

Zahrnuje koncerty, hudební semináře a workshopy.

 

Na GALA koncertě vystoupí český hobojový virtuóz Vilém Veverka spolu se souborem TRIOplus v programu My Own Way. Na pátečním i sobotním koncertu pak čeští přední interpreti Per Nouzovský (violoncello), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon) a Petr Novák (klavír).

 

Letní akademie proběhne v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Pod vedením předních umělců si účastníci zvýší znalosti a dovednosti v hudebním oboru, nastudují nové skladby, společně budou muzicírovat napříč obory, vystoupí na čtyřech koncertech, absolvují společný výstup s lektory. Projekt sleduje návaznost na základní i středoškolské vzdělání.

 

Zároveň je určen široké veřejnosti z Čech i zahraničí. Třeboňská letní setkávání dostávají mimořádnou podporu stran města Třeboně včetně osobní záštity starosty, Jihočeského kraje, Státního fondu kultury, Nadace Český hudební fond, Nadace Život umělce i partnerství OSA.

 

Dramaturgie:

 

- 15. 8. v 19 h.- Zahajovací koncert v sále ZUŠ Třeboň se představí laureáti předchozích ročníků akademie.

-16. 8. v 19.30 h. Gala koncert v Divadle J. K. Tyla – hobojista Vilém Veverka a TRIOplus v programu My Own Way (mj. Gershwin, Mancini, Cosma, Morricone, Hybler)

- 18. 8. v 19 h. Koncert ve Schwarzenberské hrobce - Petr Nouzovský (violoncello), Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

- 19. 8. v 19 h. Závěrečný koncert lektorů a kurzistů ve Společenském sále Lázní Aurora Kurzy, semináře a workshopy jednotlivých oborů budou probíhat v prostorách Základní umělecké školy Třeboň pod vedením těchto lektorů:

Ivan Klánský – Vedení umělecké instituce a návaznost vzdělávání

Adam Svitač (SK) – Alexandrova metoda

Petr Nouzovský (violoncellový seminář)

Vilém Veverka (hobojový seminář)

Patrick Vacík (kytarový seminář)

Ladislav Horák (akordeonový seminář)