Novinky

V termínu 10. – 15. 8. 2021 se uskuteční v Třeboni již 9. ročník mezinárodního letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Kurzy budou probíhat v nové budově Základní umělecké školy Třeboň (Masarykovo náměstí 20) od středy 11. srpna do soboty 14. srpna zároveň se semináři jednotlivých oborů a workshopy hostů, což bude skladatel a pedagog Pražské konzervatoř Jiří Pazour s tématem Základy improvizace a hobojista Vilém Veverka se seminářem Komplexní výkonu hudebníka.

Právě Vilém Veverka povede hobojový kurz, cellový je s Petrem Nouzovským, kytarový s Patrickem Vacíkem a akordeonový s Ladislavem Horákem a Markétou Laštovičkovou. Festival začne již v úterý večer v sále ZUŠ vystoupením talentovaného třeboňského akordeonisty Martina Šulce, nedávného vítěze mezinárodní televizní show Virtuosos 4+.

Pokračovat bude středečním Gala koncertem v Divadle J. K. Tyla věnovaným výročí 100 let od narození argentinského zakladatele stylu Tango Nuevo Astora Piazzolly, na kterém se představí zpěvačka a moderátorka Martina Kociánová a duo Vivat tango ve složení violoncellista Petr Nouzovský s akordeonistou Ladislavem Horákem.

V pátek návštěvníky festivalu čeká koncert lektorů a jejich hostů v sále třeboňské ZUŠ. V sobotu proběhne tradiční odpolední vystoupení v altánu Bertiných lázní a večerní závěrečný koncert v kostele Panny Marie a sv. Jiljí. Na něm bude festivalovým orchestrem proveden zbrusu nový Sonetík Eduarda Douši.

Dramaturgie festivalu 

 • - na slavnostním zahájení v úterý 10. 8. v 19 h. v sále Základní umělecké školy Třeboň se představí letošní vítěz mezinárodní televizní show Virtuosos 4+ akordeonista Martin Šulc a hosté
 • - GALA koncert – Hommage á Astor Piazzolla k 100 letům narození argentinského skladatele stylu Tango Nuevo ve středu 11. 8. v 19.30 h. v Divadle J. T. Tyla. Účinkují Martina Kociánová (zpěv a moderace), Petr Nouzovský (violoncello) a Ladislav Horák (akordeon).
 • - Koncert lektorů, účastníků a hostů vystoupí v pátek 13. 8. v 19 h. v sále Základní umělecké školy.
 • - Koncert mladých nadějí v altánu Bertiných lázní v sobotu 13. 8. od 12.30 h. - Závěrečný koncert s vyhlášením laureátů kurzů v sobotu 14. 8. v 19 h. v kostele Panny Marie a sv. Jiljí.  Kurzy, semináře a workshopy jednotlivých oborů budou probíhat v prostorách Základní umělecké školy Třeboň

Lektoři

 • - Lektoři Petr Nouzovský (violoncello)
 • - Vilém Veverka (hoboj)
 • - Patrick Vacík (kytara)
 • - Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

Mimořádné pořady

 • - Vilém Veverka – seminář na téma Komplexní výkon hudebníka ve čtvrtek 12. 8. od 12.30 h. v sále ZUŠ
 • - Jiří Pazour – workshop na téma Základy improvizace v pátek 13. 8. od 12.30 h. v sále ZUŠ
 • - Turnaj v bowlingu s rautem ve čtvrtek 12.8. od 19 h. v restauraci TOP SPIN (Tylova 171)

 Spolupořadatelem akce je ZUŠ Třeboň. Třeboňská letní setkávání jsou podporována Státním fondem kultury, Jihočeským krajem, Městem Třeboň, Nadací Český hudební fond a Nadací Život umělce.