Novinky

Důležité

Prosíme věnujte pozornost aktuální situaci týkající se opatření MZČR k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění covid-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření na webu koronavirus.mzcr.cz

Pravidla setkávání ve vnitřních prostorách

Místa s vysokou koncentrací osob V místech s vysokou koncentrací osob, je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95).

Pravidla při návštěvě koncertu

Akce se nesmí účastnit více než 3000 osob uvnitř, venku smí být až 3000 osob a v případě stání smí být jeden divák na 2 m2 plochy,

Sonetík Eduarda Douši

Významný skladatel Eduard Douša napsal v pořadí jedenáctý Sonetík. Tentokrát s názvem "Hallo Astor" k poctě sta let od úmrtí legendárního krále argentinského tanga Astora Piazzolly.

Tisková zpráva

Třeboňská letní setkávání 2021 V termínu 10. – 15. 8. 2021 se uskuteční v Třeboni již 9. ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání.

Dramaturgie 9. ročníku TLS 2021

V termínu 10. – 15. 8. 2021 se uskuteční v Třeboni již 9. ročník mezinárodního letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Kurzy budou probíhat v nové budově Základní umělecké školy Třeboň (Masarykovo náměstí 20) od středy 11. srpna do soboty 14. srpna zároveň se semináři jednotlivých oborů a workshopy hostů, což bude skladatel a pedagog Pražské konzervatoř Jiří Pazour s tématem Základy improvizace a hobojista Vilém Veverka se seminářem Komplexní výkonu hudebníka.

Nový Sonetík

Eduard Douša právě složil nový, již desátý sonetík, tentokráte pod názvem - Sonetík zamyšlený. Těšíme se na jeho provedení s vámi!

8. ročník letního festivalu

Osmý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 11. – 16. srpna 2020. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon.

Letošní TLS za námi

Letošní TLS jsou úspěšně za námi! Těšíme se na shledání s vámi opět za rok v termínu 11. až 16.8.2020 v budově nové ZUŠ Třeboň. Sledujte naše facebookové stránky, na nichž uveřejňujeme aktuální zprávy, fotografie a videa.

7. ročník letního festivalu

Sedmý ročník letního festivalu se uskuteční od 13. do 18.8.2019 pod záštitou starosty města Třeboně PaedDr. Jana Váni. Třeboňská letní setkávání podpořili Fórum mladých o. s., člen AHUV, Státní fond kultury, Nadace ĆHF, Nadace Život umělce, Jihočeský kraj, Město Třeboň.